ЩОДО ВИБОРУ ЕФЕКТИВНОГО ДІАМЕТРУ СВЕРДЛОВИННИХ ЗАРЯДІВ НА КАРʼЄРАХ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2017.33.101841Ключові слова:
вибух, діаметр свердловини, скельні породи, вибухова речовина, гірнича маса, кар’єрАнотація
Проведено аналіз існуючих досліджень з вибору ефективного діаметру свердловин, який визначає основні параметри буропідривних робіт на карʼєрах. Встановлено, що при однакових гірничо-геологічних та технологічних умовах розробки родовища наведені розрахункові формули надають різні чисельні значення діаметрів свердловин.
Посилання
О. О. Фролов «Керування енергетичними потоками при вибуховому руйнуванні різноміцнісних масивів гірських порід на кар’єрах», дис. докт. техн. наук, НТУУ «КПІ», Kиїв, Україна, 2014.
М.Г. Новожилов, В.В. Ржевский, и Б.П. Юматов, Научные основы проектирования карьеров. Москва, СССР: Недра, 1971.
В. Ф. Носков, В. И. Комащенко, и Н. И. Жабин, Буровзрывные работы на открытых и подземных разработках. Москва, СССР: Недра, 1982.
В. Г. Кравець, В. Д. Воробйов, А. О. Кузьменко. Підривні роботи на карʼєрах. Київ, Україна: ІСДО, 1994.
Б. Н. Кутузов, Взрывные работы. Москва, СССР: Недра, 1974.
Э. И. Ефремов и др., Разрушение горных пород энергией взрыва. Киев, СССР: Наук. думка, 1987.
ВНТП 13-1-86, Нормы технологического проектирования горнодобывающих предприятий черной металлургии с открытым способом разработки. Ленинград, СССР: Минчермет, 1986.
Ф. А. Авдєєв, В. Л. Барон, Н. В. Гуров, В. Х. Кантор. Нормативный справочник по буровзрывным работам. Москва, СССР: Недра, 1986.
В.Г. Кравець, В.В. Коробійчук, та О.А. Зубченко, Руйнування гірських порід вибухом: навч. посібник. Житомир, Україна: ЖДТУ, 2012.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Андрей Викторович Хлановский
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).