ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ТРІЩИН В КАМЕНІ ПРИ СУБДИНАМІЧНОМУ РИЖЕМІ НАВАНТАЖЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2017.33.102108Ключові слова:
крихке руйнування, природний камінь, критерії руйнування, тріщинаАнотація
Досліджено вплив довжини радіальної тріщини на ефективність її росту при шпуровому способі руйнування каменю. Встановлено, що при статичному навантаженні радіальні тріщини сповільнюють свій ріст після досягнення довжини, що становить половину діаметра шпураПосилання
С. Жуков, "Теоретические основы динамики процесса откола камня шпуровыми методами в карьере", Сборник научных трудов "Добыча, обработка и применение природного камня", №15, с.100-104, 2015.
С. Жуков, "Расчет рабочего процесса пироклинового раскалывающего устройства", Разработка рудных месторождений. Кривой Рог, Вып.64, с. 42-55, 1998.
С. Жуков, "Дослідження закономірностей відбивання блоків природного каменю зі збереженням його монолітності", Відомості Академії гірничих наук України, №2, с.17-18,1997.
К. Ткачук, "Разработка эффективных методов добычи гранитных блоков", дис. на здобуття наук. ступеня докт. техн. наук, Кривой Рог, 1995.
Ю. Мураками, "Справочник по коэффициентам интенсивности напряжений", Справочное издание, Москва: Издательство "Мир", Том. 1, 1990.
J. Newman, "An improved method of collocation for the stress analysis of cracked plates with various shaped boundaries" in NASA Technical report, Hampton: NASA, c.1-45, 1971.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Sergii Kalchuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).