ПРО ЕФЕКТИ ТИПУ ПОВНОГО ВНУТРІШНЬОГО ВІДБИТТЯ ВИБУХОВИХ ХВИЛЬ У ЦИЛІНДРИЧНІЙ ОБОЛОНЦІ З РІДИНОЮ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2005.12.104320Ключові слова:
розповсюдження вибухових хвиль, небезпечні ділянкиАнотація
На підставі аналізу теоретичних досліджень розповсюдження вибухових хвиль в заповненій рідиною трубі визначено вираз для оцінки розмірів ділянок обсадних труб, найбільш небезпечних для руйнування. Описано дані лабораторних експериментів з перевірки достовірності отриманих теоретичних результатівПосилання
Об эффекте квазиполного внутреннего отражения ударных волн на границах раздела упругих сред / И.И.Аникьев, В.И.Гуляев, Г.М.Иванченко, П.З.Луговой, Е.А.Сущенко, Е.В.Яковенко // ПМТФ. - 2000. - Т.41. - №1. - С.21-27.
Сергиенко И.А. и др. Бурение и оборудование геотехнологических скважин. - М.: Недра, 1984. - 224с.
Гуляев В.И., Луговой П.З., Лысюк Н.А. Распостранение гармонических волн в цилиндрической оболочке (модель С.П.Тимошенко) // Прикладная механика. - 2003. - №4. - Т.39. - С.108-116.
Замышляев Б.В., Яковлев Ю.С. Динамические нагрузки при подводном взрыве. - Л.: Судостроение, 1967. - 387с.
Иогансон К.В. Спутник буровика: Справочник. - М.: Недра, 1990. - 303с.
Луговой П.З., Лысюк Н.А. О влиянии затрубного пространства на характер отражения взрывных волн в обсадных трубах с жидкостью // Вісник Донецького університетету. Серія А.1. - 2002. - С.114-117.
Новицкий Д.Л. Распостранение продольных волн в стержне, обладающем цилиндрической ортотропией // Коструирование и технология машиностроения. - 1967. - №3. - С.33-38.
Чуриков В.А., Колодий В.И., Черевко М.А. Динамика скважин при взрыво-прострелочных работах. - К.: Наук. думка, 1994. - 173с.
Шульга Н.А. Распостранение осесимметрических волн в ортотропном полом цилиндре // Прикладная механика. - 1974. - №9. - Т.10. - С.14-19.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Mykola Oleksandrovych Lysiuk, Petro Zakharovych Luhovyi, Mariia Ivanivna Mykhailova, Ivan Ilarionovych Anikiev, Yevhen Oleksiiovych Sushchenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).