ОБҐРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБЛЕННЯ МЕТОДИКИ РАЙОНУВАННЯ ОБВОДНЕНИХ МАСИВІВ ГІРСЬКИХ ПОРІД ЗА ФІЛЬТРАЦІЙНОЮ ОДНОРІДНІСТЮ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2006.13.105886Ключові слова:
обводнені масиви, методика районуванняАнотація
Наведено схему фільтраційних розрахунків швидкості руху підземних вод, побудована на поєднанні аналітичних і експериментальних методів. Розроблено методику районування підготовлених до вибуху блоків гірських порід по фільтраційної однорідності. Рекомендовані сфери застосування: захист зарядів промислових вибухових речовин від впливу підземних вод; захист підземних вод від забруднення; оцінка ступеня тріщинуватості блоків гірських порід, підготовлених до вибухуПосилання
Азаркович А.Е., Тихомиров А.П. Совершенствование взрывных работ
в обводненных породах на карьерах. - М., ЦНИИИ, 1972. - 50 с.
Туручко І.І., Єременко О.О. Забруднення підземних вод при
формуванні зарядів вибухових речовин у свердловинах // Вісник ЖІТІ. Технічні науки. - 2003. - № 1(24). - С. 270-272.
Шестаков В.М. Динамика подземных вод. - М.: Изд-во МГУ, 1973. -
с.
Прогноз водопритоков в горные выработки и водозаборы подземных
вод в трещиноватых и закарстованных породах / В.Д.Бабушкин, З.П.Лебедянская, Б.В.Боревский, И.И.Плотников и др. -М.: Недра, 1972. - 196 с.
Желтов Ю.П. О движении однородной жидкости в деформируемых
трещиноватых породах с чистой трещинной пористостью // Прикладная математика и теоретическая физика. - 1991. - № 6. - С. 187-189.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Ivan Ivanovych Turuchko, Anatolii Ivanovych Kriuchkov, Tetiana Mykolaivna Perelot, Svitlana Viktorivna Yavorska
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).