ПАРАМЕТРИ ПОВЕРХНЕВИХ СЕЙСМІЧНИХ ХВИЛЬ ПРИ МАСОВИХ ВИБУХАХ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2006.13.105890Ключові слова:
масові вибухи на кар'єрах, поверхневі сейсмічні хвиліАнотація
Розглянуто методики визначення параметрів поверхневих сейсмічних хвиль, які порушуються вибухом поодиноких, однорядних і багаторядних свердловинних зарядів. Показано, що по поздовжньому профілю свердловин сейсмічна хвиля формується не усіма зарядами,а лише їхньою ефективною частиною. У перпендикулярному напрямку сейсмічна хвиля в кожній точці є суперпозицією хвиль від окремих свердловинних зарядів, що приходять у точку під різним кутом і з деяким зсувом по фазі. При підриванні багаторядних свердловинних зарядів у розрахунок приймається іх загальна маса, але скоригована рядом коефіцієнтів, що враховують умови ведення вибухових робіт. Вказано на можливість оцінки сейсмічної інтенсивності за фактором масової швидкості частинок і граничних деформаційПосилання
Мосинец В.Н., Богацкий В.Ф. Основные научно-технические проблемы
сейсмики ближней зоны // Взрыв. дело. — М.: Недра, 1983. — № 85/42. — С. 89—101.
Гурвич И.И. Сейсморазведка. — М.: Недра, 1964. — 440 с.
Кузьменко А.А., Воробьев В.Д., Денисюк И.И., Дауетас А.А. / Сейсмическое действие взрыва в горных породах. — М.: Недра, 1990. — 173 с.
Вовк О.А. Временные характеристики сейсмических волн при взрывах
одиночных и групповых зарядов различной конструкции // Прикладная гидромеханика. — К.: МГМ НАНУ. — 2004. — Т. 6(78). — С. 9—21.
Падуков В.А. Горная геомеханика. — С.-Птб.: С-ПТУ им. Г.В.Плеханова.
— 134 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Oleksii Onufriiovych Vovk, L N Levankova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).