РОЗРОБКА КОНСТРУКЦІЙ СВЕРДЛОВИННИХ ЗАРЯДІВ НА ОСНОВІ КРИТЕРІЮ ЕНЕРГОЄМНОСТІ БУРІННЯ МАСИВІВ ГІРНИЧИХ ПОРІД З ПУСТОТАМИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2014.23.28637Ключові слова:
свердловина, гірничі породи, енергоємність, вибуховий зарядАнотація
Приведені аналітичні та експериментальні дослідження фізичних процесів при взаємодії бурового інструмента з шарами порід по всій глибині свердловини. Доведено, що ефективність і сейсмобезпечність конструкції свердловинних зарядів сприяє зменшенню викиду негабаритних шматків. В свердловинах з пустотами від 10 до 40 % це дозволяє зменшити сейсмоефект до 30 %.Посилання
Tangaev I. A. Jenergoemkost' processov dobychi i pererabotki poleznyh iskopaemyh. / I. A. Tangaev – M.: Nedra, 1986. – 231 s.
Tangaev I. A. Burimost' i vzryvaemost' gornyh porod. / I. A. Tangaev – M.: Nedra, 1978.
Pravila bezpeki pіd chas povodzhennja z vibuhovimi materіalami promislovogo priznachennja. – H.: TOV Vidavnictvo «Fort», 2013. – 186 s.
Tehnіchnі pravila vedennja vibuhovih robіt na dennіj poverhnі. –H.: TOV Vidavnictvo «Lіder», 2013. – 120 s.
Nacіonal'nij standart Ukraіni. Provedennja promislovih vibuhіv. Normi sejsmіchnoї bezpeki. / V. V. Bojko, V. Є. Voroteljak, G. A.Voroteljak [ta іn] // DSTU 4704:2008. K: Derzhspozhivstandart Ukraіni. – 2009. – 11s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 N.I. Zhukova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).