ПОДАТЛИВІ ВІБРОІЗОЛЬОВАНІ ПІДСТАВИ ПІДЗЕМНИХ СПОРУД НА СЛАБКИХ АБО ПЕРЕЗВОЛОЖЕНИХ ГРУНТАХ, СХИЛЬНИХ ДО ДИНАМІЧНИХ ВПЛИВІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2014.23.28639Ключові слова:
віброізольована основа, підземна споруда, слабкі грунти, динамічні впливи, демпфер Ньютона, пружина ГукаАнотація
Розглянуті проблеми податливих віброізолюючих основ підземних споруд на слабких перезволожених грунтах, що сприймають динамічні навантаження. Запропоновані методи віброізолювання підземних споруд для забезпечення податливості і зменшення вимушених коливань від вібрацій, ударів та імпульсних динамічних навантажень від технологічних машин і механізмів. Для віброізолювання об'єктів, на прикладі, підземних споруд використані елементи реологій грунтів основ, що складаються з пружини Гуку і амортизатора Ньютона, а потім застосовані реальні матеріали, такі як щебінь з порами заповненими піском або грунтовою водою.Посилання
Baranov V. A. Prodol'nye vynuzhdennye kolebanija prizmaticheskogo sterzhnja na uprugom inertnom poluprostranstve / V. A. Baranov // Sb. «Issledovanija po teorii sooruzhenij», vyp. XIII. M: 1964. – S. 46-54.
Borodachev N. M. Vertikal'nye kolebanija krugovogo shtampa na uprugom poluprostranstve / N. M. Bordachev // «Stroitel'naja mehanika i raschet sooruzhenij», 1964, №:5, – S. 36-43.
Korenev B. G., Vynuzhdennye kolebanija krugloj i kvadratnoj plastinki s dinamicheskimi chastjami pri garmonicheskih vozdejstvijah / B. G. Korenev, L. M. Reznikov // Dinamika sooruzhenij, M.: 1971. – S. 56-64.
Samedov A. M. Raschet i proektirovanie podzemnyh sooruzhenij glubokogo zalozhenija / A. M. Samedov. (Monografija) NTUU «KPI» Kiev, 2012. – 649 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 A.M. Samedov, D.V. Tkach
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).