АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ ОЧИЩЕННЯ ФІЛЬТРАТУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2014.23.28644Ключові слова:
тверді побутові відходи, очищення, стоки, фільтрат, полігон, технології, зворотний осмос, термічні технологіїАнотація
У статті розглянуто питання доцільності застосування технологій очищення стічних вод для очищення фільтрату полігону твердих побутових відходів (ТПВ) ярово-балкового типу. Наведені результати аналізу ефективності традиційних технологій очищення стоків, що пропонуються для очищення фільтрату, та технології очищення власне фільтрату; висвітлені їх переваги і недоліки. Дослідження ефективності очищення фільтрату проводилось в умовах працюючого полігону ТПВ №5 шляхом застосування технологій і обладнання фірми «ROCHEM», що ґрунтується на принципі зворотного осмосу, та обладнання фірми «VOMM Impiantі e Processi S.p.A», що використовує термічну технологію. Обладнання для проведення процесу очищення фільтрату розміщено в межах санітарної зони полігону ТПВ.
Посилання
Пєтухов І.С. Перспективи розвитку санітарного очищення міст України // Всеукраїнський масовий інформаційний виробничий і науково-популярний журнал «Міське господарство України ». – 2008. - № 2 – с. 26-30.
Запольський А.К., Мешкова-Клименко Н.А., Астрелін І.М., Брик М.Т., Гвоздяк П.І., Князькова Т.В. Фізико-хімічні основи технології очищення стічних вод: Підручник. - К.:Лібра. 2000. – 552 с.
Торочешников Н.С., Родионов А.И., Кельцев Н.В., Клушин В.Н., Техника защиты окружающей среды. Учеб. пособие. – М.: Химия, 1981. – 368 с.
Фірма «Rochem»: [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http://rochemintl.com.
Технологія очищення фільтрату фірми «VOMM Impiant e Processi S.p.A»: [Електрон. ресурс]. – Режим доступу: http://www.vomm.it/index_rus.html.
Leaching of Fluoride from Biotite Mica in Soil: Implications for Fluoride in Shallow Groundwater K. U. K. S. Kularatne and H. M. T. G. A. Pitawala Department of Geology, Faculty of Science, University of Peradeniya, 20400 Peradeniya, Sri Lanka.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 E.V. Kolunaiev
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).