АНАЛІЗ ОЧИЩЕННЯ ШАХТНИХ ВОД НА ПРИКЛАДІ ВАТ «ШАХТИ «КОМСОМОЛЕЦЬ ДОНБАСУ»
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2014.24.33123Ключові слова:
шахтні води, корозія, ставки-відстійники, нейтралізація, знезалізнення, вапняне молокоАнотація
У статті розглянуті умови формування кислих шахтних вод, які виникають у процесі взаємодії підземних вод із забруднювачами техногенного походження; проведено аналіз існуючих технологій нейтралізації; визначені умов проведення нейтралізації кислих вод у ставках-відстійниках; визначенні умови інтенсифікації знезалізнення шахтних вод; визначені переваги та недоліки існуючих технологій очищених вод; наведений розрахунок способу нейтралізації кислих шахтних вод на прикладі ВАТ «Шахти «Комсомолець Донбасу».Посилання
Merkulov V.A. «Okhrana prirody na ugolnykh shakhtakh»// Moskva «Nedra» -1981 - s.181
Krasavin A.P. «Zashchita okruzhayushchey sredy v ugolnoy promyshlennosti» // Moskva «Nedra» - 1991 - s.221
Pevzner M.E., Kostovetskiy V.P. «Ekologiya gornogo proizvodstva» // Moska «Nedra» - 1990 – s. 235
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 T.V. Olevska, M.O. Kanar
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).