ПРОБЛЕМИ СИСТЕМНОГО ПЛАНУВАННЯ ПІДЗЕМНОГО ПРОСТОРУ ВЕЛИКИХ МІСТ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2014.25.38270Ключові слова:
мегаполіс, підземний простір, підземна урбаністика, системне планування, майстер-план, геобудівництво, геологічне середовище.Анотація
Розкриті сучасні тенденції розвитку підземного будівництва мегаполісів; відзначені проблеми, пов’язані з відсутністю стратегічного планування підземного простору великих міст України; стисло розкриті підходи й гіпотези щодо розробки концепції майстер-плану підземного Києва; поставлені основні завдання подальших досліджень.Посилання
Lysikov B.A. Ispolzovanie podziemnogo prostranstva/ B.A. Lysikov, A.A. Kapliukhin. – Donieck: Nord-Press, 2005. – 348 s.
Golubiev G. Ye. Podziemnaia urbanistyka i gorod. – M: IPC MIKKhS, 2005. - 124 s.
Kartozia B.A. Vviedieniie v gornuiu nauku „stroitelnaia gieotekhnologiia” i problemu „osvoieniie podziemnogo prostranstva”. – M: MGGU, 2008. - 171 s.
Gornyie nauki. Osvoieniie i sokhranieniie niedr ziemli/Pod ried. K.N. Trubieckogo. – M: AGN, 1997.
Korchak A.V. Metodologiia proiektirovaniia stroitelstva podziemnykh sooruzhenii. – M.: Nedra LTD, 2001. – 416 s.
Shashenko A.N. Niekotoryie zadachi statisticheskoi geomiekhaniki/ A.N. Shashenko, Ye.A. Zdvizhkova. – Kyiv: Pulsary, 2002. – 304 s.
Gayko G.I. Konstrukcii kriplennia pidzemnykh sporud. – Alchevsk: DonDTU, 2006. – 133 c.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 H.I. Haiko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).