Вдосконалення технології використання геотермальної енергії для теплопостачання комунальних об'єктів
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2014.25.39882Ключові слова:
теплоносій, геотермальна енергія, грунтовий колектор, теплопровідністьАнотація
Запропоновано спосіб використання геотермальної енергії для теплопостачання комунальних об'єктів в умовах Донбасу, в якому за рахунок розміщення грунтового колектора всередині шару суміші, теплопровідність якої вище, ніж теплопровідність грунту, забезпечується збільшення коефіцієнта теплопровідності вміщаючий колектор середовища, що дозволяє збільшити ефективність передачі тепла теплоносію, в результаті чого відбудеться скорочення капітальних витрат на реалізацію способу через зменшення протяжності трубопроводу і обсягу виймального грунтуПосилання
Shipika A.S., Skrineckaya I.V., Zavyalova E.L. «Povyshenie effektivnosti ispolzovaniya teploprovodyashhix ankerov», «Kompleksne vikoristannnya prirodnix resursіv»: V regіonal. konf., 6 grudnya 2012 r.: zb. dopovіdej studentіv ta aspіrantіv. – Doneck: donntu, 2012. - s.23-28.
Shipika A.S., Skrineckaya I.V., Zavyalova E.L., «Sovershenstvovanie texnologii izvlecheniya tepla nedr v usloviyax Donbassa», IX Mezhdunarodnyj nauchnyj forum-konkurs molodyx uchenyx, «Problemy nedropolzovaniya». 23-25 aprelya 2014goda. Sbornik nauchnyx trudov «Problemy nedropolzovaniya», Sankt-Peterburg, 2014. s. 126-128.
Shipika A.S., Skrineckaya I.V., Zavyalova E.L. «Povyshenie effektivnosti ispolzovaniya teploprovodyashhix ankerov», VIII Mezhdunarodnyj forum-konkurs molodyx uchenyx «Problemy nedropolzovaniya». 24-26 aprelya 2013 goda. II chast -sbornik nauchnyx trudov «Problemy nedropolzovaniya», Sankt-Peterburg, 2013. s. 198-200.
Patent na vinaxіd №102020 Ukraіna mpk 21d 21/00, 21d/00. «Sposіb ankernogo krіplennya virobki» Kostenko V.K. . Zav'yalova O.L., Salexiradzh S. Shipika O.S., zayavniki і vlasniki donntu. – № a 2011 12723; zayavk. 31.10
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 E.S. Shipika, E.L. Zavialova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).