ЗАСТОСУВАННЯ ТЕОРІЇ ЛІНІЙНОЇ СПАДКОВОЇ ПОВЗУЧОСТІ ДО НАБУХАЮЧИХ ГРУНТІВ В ГІДРОТЕРМАЛЬНИХ УМОВАХ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2015.28.43312Ключові слова:
деформація повзучості, набухаючі грунти, монтморилонітові та бентонітові глини, ущільнюючий тиск, принцип суперпозиції, відносне набухання, напруги, швидкість набухання, модуль деформаціїАнотація
Розглянуто проблеми деформації повзучості набухаючих грунтів при зволоженні водою Т = 18 ÷ 20ºС і водою високої температури Т = 40 ÷ 80ºС і більше.
Шляхом випробування зразків набухаючих грунтів з монтморіллонітових і бентонітових глин в лабораторних умовах при зволоженні водою Т = 18 ÷ 20ºС і Т = 40 ÷ 80ºС і більше з різними ущільнюючими тисками, що імітують тиск від споруд були отримані сімейства кривих повзучості.
Були перевірені можливості застосування різних теорій спадкової повзучості, таких як теорія старіння, теорія лінійної спадкової повзучості, теорія нелінійної повзучості.
Встановлено, що найбільш краще описує сімейство кривих повзучості глинистих набухаючих грунтів при зволоженні водою Т = 18 ÷ 20ºС і Т = 40 ÷ 80ºС і більше теорія лінійної спадкової повзучості Ю.Н. Работнова з ядрами степеневого ряду типу Абеля.Посилання
Арутюнян, Н.Х. Некоторые вопросы теории ползучести / Н.Х. Арутюнян. – М., Л.: Гостехтеориздат, 1952. - 327 с.
Вялов, С.С. Реологические основы механики грунтов / С.С. Вялов. – М.: Высш. шк., 1978. - 447 с.
Зарецкий, Ю.К. Лекции по современной механике грунтов / Ю.К. Зарецкий. – Ростов- на- Дону, 1989. - 608 с.
Работнов, Ю.Н. Ползучесть элементов конструкций / Ю.Н. Работнов. – М.: Наука, 1968. – 752с.
Ржаницын, А.Р. Теория ползучести / А.Р. Ржаницын. – М.: Стройиздат, 1968. – 416с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Maryna Snitsar
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).