РУЙНУВАННЯ ГІРСЬКИХ ПОРІД ВИБУХО-МЕХАНІЧНИМ СПОСОБОМ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2015.28.43772Ключові слова:
комбіноване руйнування, вибухо – механічне руйнування, послаблення гірських порід, технологічна тріщинуватість, комплексна тріщинуватість, енергоємність руйнуванняАнотація
Наведено результати зміни пружних властивостей гірських порід внаслідок впливу вибухових навантажень. Оцінка пружних властивостей проведена за швидкістю розповсюдження ультразвукових хвиль в зразках гірських порід. Визначено, що коефіцієнт зниження амплітуди ультразвукового сигналу 0,6…1,0 свідчить про вертикальну орієнтацію технологічної тріщинуватості. Отримано необхідну кількість вибухових навантажень (4…6) для зниження енергоємності механічного руйнування вибоюПосилання
Структура споживання електричної енергії по Україні. [Електронний ресурс] / Державне підприємство НЕК «Укренерго» – Режим доступу: www/URL:http://www.ukrenergo.energy.gov.ua/ukrenergo/control/uk/publish/article?art_id=183607&cat_id=35379
Про затвердження Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки [Електронний ресурс]: постанова КМУ від 01.03.10 р. 243. – Режим доступу: www/URL: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/243-2010-%D0%BF
Орленко Л. П. Физика взрыва [Текст] / Л. П. Орленко, С. Г. Андреев, А. В. Бабкин, Ф. А. Баум и др.. – 3-е изд., перераб. - M.: Физматлит, 2002. – 656 с. - ISBN 5-9221-0220-6.
Костов И. Минералогия [Текст] / И. Костов. – М.: Мир, 1968. – 584 с.
Стефанов Ю. П. Моделирование поведения консолидированных и высокопористых геологических средств в условиях сжатия [Текст] / Ю. П. Стефанов // Вестник ПГТУ. – 2007. - №15. – С. 156 – 169.
Голф-Рахт Т. Д. Основы нефтепромысловой геологи и разработки трещиноватых коллекторов [Текст] / Т. Д. Голф-Рахт. – М.: Недра, 1986. – 608с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Павло Анатолійович Гонтарь, O.M. Terentiev
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).