ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ ПЕРЕРОБКИ НАФТОШЛАМІВ МЕТОДОМ БІОДЕСТРУКІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2015.28.50240Ключові слова:
біодеструкія, біопрепарати, нафтошлами, амбар кекАнотація
В умовах прогресуючого негативного антропогенного впливу на навколишнє середовище проблема утворення, нагромадження відходів від виробництва та поводження з ними стає все більш актуальною. Розглянуто та описано процес деструкції нафтовмісних відходів за допомогою біопрепаратів, які можна використовувати в природних і антропогенних екосистемах. Штами мікроорганізмів у складі біологічного препарату виділені з природних екосистем відносяться до екологічно та санітарно безпечних.Посилання
Корнелли Т.В., Комарова Т.И. Интродукция бактерий рода Rhodococcus в тундровую почву, загрязненную нефтью //Прикладная биохимия и микробиология.1997.-Т.ЗЗ,№2.
Колесникова Л. С Альготестирование в технологии биологической очистки нефтесодержащих отходов / Л. С. Колесникова, М. В. Головцов, В. Б. Барахнина // материалы 58-й научно-технической конференции студентов, аспирантов и молодых ученых. – Уфа, 2007.
Ягафарова Г. Г. Комплексная технология очистки нефтешламов / Г. Г. Ягафарова, С. В. Леонтьева, А. Х. Сафаров, И. Р. Ягафаров, М. В. Головцов // Нефтепереработка-2008: материалы международной научно-практической конференции.–Уфа,2008.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 О. Radetska, M.I. Sergiienko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).