ТРАНЗИТНООРІЄНТОВАНА ПРИРОДНИЧО-ТЕХНІЧНА ГЕОСИСТЕМА "ГЕОУРБАНІСТИКА - ІНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОГІЧНЕ СЕРЕДОВИЩЕ"
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2015.29.51956Ключові слова:
мегаполіс, геоурбаністика, підземний простір, системний підхід, геосистема, стратегічне планування, геобудівництво, геологічне середовище, підземне містоАнотація
З системних позицій розглянуті сучасні тенденції розвитку підземного простору мегаполісів; виділена комплексна природничо-технічна геосистема «геоурбаністика – інженерно-геологічне середовище», що відкриває можливості для впровадження системної методології освоєння підземного простору, збільшення об’ємів і оптимізації ризиків підземного будівництва.
Посилання
Ресин В.И., Попков Ю.С. Развитие больших городов в условиях переходной экономики (системный подход). – М.: Книжный дом «ЛИБРОКОМ», 2013. – 328 с.
Гайко Г.І. Проблеми системного планування підземного простору великих міст// Вісник НТУУ «КПІ». Серія «Гірництво». Вип. 26. – Київ: НТУУ «КПІ», 2014. – С. 27 – 31.
Голубев Г.Е. Подземная урбанистика и город. – М.: ИПЦМИКХиС, 2005. – 124 с.
Самедов А.М., Кравець В.Г. Будівництво міських підземних споруд. – К.: НТУУ «КПІ», 2011. – 400 с.
Згуровский М.З., Панкратова Н.Д. Системный анализ: проблемы, методология приложения. – К.: Наукова думка, 2005. – 742.
Корчак А.В. Методология проектирования строительства подземных сооружений. – М.: Недра, 2001. – 416 с.
Бондарик Г.К. Общая теория инженерной (физической) геологии. – М.: Недра, 1981. – 256 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Viktor Bulgakov
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).