МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ КОНТАКТНОЇ ВЗАЄМОДІЇ РОЛИКОВОГО РОБОЧОГО ОРГАНА З ОБРОБЛЮВАНИМ СЕРЕДОВИЩЕМ ПРИ ФОРМУВАННІ ЗАТРУБНОГО ПРОСТОРУ ТУНЕЛЮ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2012.22.54681Ключові слова:
контактний тиск, деформація, опір зсуву, тунельАнотація
Розглянуто питання створення тунелю прохідницькими щитами (машинами з роторним робочим органом). Встановлено закономірності зміни нормальних і дотичних контактних тисків між роликовими робочими органами та пластичним середовищем.Посилання
Петренко В. И. Современные технологии строительства метрополитенов в Украине / В. И. Петренко, В. Д. Петренко, А. Л. Тютькин. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. – 252 с.
Лысиков Б. А. Использование подземного пространства / Б. А. Лысиков, А. А. Каплюхин. – Донецк: Норд-Компьютер, 2005. – 390 с.
Контактна взаємодія робочих органів безвібраційних бетоноформуючих агрегатів при виробництві пустотних панелей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / С. В. Зайченко; Київський Національний університет будівництва і архітектури. – К., 2001. – 19 с.
Гарнець В. М. Прогресивні бетоноформуючі агрегати і комплекси / В. М. Гарнець. – К.: Будівельник, 1991. – 144 с.
Кузин В. Н. Технология роликового формования плоских изделий из мелкозернис-тых бетонов: Автореф. дис. канд. наук. – М., 1981. – 20 с.
Hambleton J. P. Modeling wheel-induced rutting in soils: Indentation / J. P. Hambleton // Journal of Terramechanics. – 2008. – 45(6). – С. 201–211.
Ивлев Д. Д. Механика пластических сред / Д. Д. Ивлев. – М.: Физматгиз, 2002, Т. 2. – 448 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 S.V. Zaichenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).