Визначення раціональних параметрів короткосповільненого підривання гірських порід на залізорудних кар’єрах
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2011.21.55442Ключові слова:
короткосповільнене підривання, масив гірських порід, руйнування, вибух, свердловинний заряд, інтервал сповільнення, акустичний імпедансАнотація
Отримано вдосконалену формулу для визначення оптимального часу сповільнення при руйнуванні гірських порід вибухом. Встановлено раціональний інтервал сповільнення при руйнуванні гірських порід у межах кар’єру ВАТ «Полтавський ГЗК» для існуючих параметрів буропідривних робіт і схем короткосповільненого підриванняПосилання
Кучерявый Ф.И. Многорядное короткозамедленное взрывание на карьерах строительных материалов / Ф.И.Кучерявый, А.С.Олейников, А.Т.Волов. – К.: Будівельник, 1975. – 84с.
Кутузов Б.Н. Методы ведения взрывных работ. Ч.1. Разрушение горных пород взрывом: учебник для вузов / Кутузов Б.Н. – М.: Горная книга, 2007. – 464с.
Цай Л.А. Физика разрушения горной породы при короткозамедленном взрывании / Л.А.Цай // Горный журнал. – 1988. – №8. – С.48–52.
Баранов Е.Г. Короткозамедленное взрывание / Баранов Е.Г. – Фрунзе: Илим, 1971. – 141с.
Казаков И.Н. Взрывная отбойка руд скважинными зарядами / Казаков И.Н. – М.: Недра, 1975. – 184с.
Ханукаев А.Н. Энергия волн напряжений при разрушении пород взрывом / Ханукаев А.Н. – М.: Госгеолтехиздат, 1962. – 199с.
Петров Н.Г. Короткозамедленное взрывание в шахтах / Н.Г.Петров, Н.Л.Росинский. – М.: Недра, 1985. – 270с.
Фролов О.О. Дослідження параметрів зони руйнування при вибуху системи свердловинних зарядів / О.О.Фролов // Вісник Криворізького технічного університету: Зб. наук. праць. – 2009. – Вип.23. – С.186–189.
Фролов О.О. Вплив часу сповільнення між вибухами свердловинних зарядів на характер та об’єм руйнувань масиву гірських порід / О.О.Фролов // Вісник Криворізького технічного університету: Зб. наук. праць. – 2010. – Вип.25. – С.24–28.
Таранов П.Я. Разрушение горных пород взрывом / П.Я.Таранов, А.Г.Гудзь. – М.: Недра, 1976. – 253с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Oleksandr Oleksandrovych Frolov
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).