ДОСЛІДЖЕННЯ ЯКОСТІ ПОВІТРЯ ВИРОБНИЧИХ ПРИМІЩЕНЬ У ВИСОТНИХ БУДІВЛЯХ ЗА АЕРОІОННИМ СКЛАДОМ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2011.21.55607Ключові слова:
іонізація, кондиціювання, вентиляціяАнотація
Досліджено зміни аероіонного складу повітря у виробничих приміщеннях з кондиціонерами різних конструкцій. Визначено функції динаміки концентрацій аероіонів в залежності від висоти будівлі та довжини повітроводу. Надано рекомендації щодо методів нормалізації аероіонного складу повітря.Посилання
Чижевский А.Л. Аэроионы и жизнь / А.Л. Чижевский. – М.: Мысль, 1999 – 716с.
Минх А.А. Ионизация воздуха и ее гигиеническое значение / А.А.Минх. – М.: Медгиз, 1963. – 353с.
Шилкин А.А. Аэроионный режим в гражданских зданиях / А.А.Шилкин,
Ю.Д.Губернский, А.М.Миронов. – М.: Стройиздат, 1988 – 168с.
Лившиц М.А. Аэроионифокация: практическое применение / М.А.Лившиц. – М.: Стройиздат, 1980. – 168с.
Influence of air humidity and the distance from the source on negative air ion concentration in outdoor air / C.C.Wu, G.W.Lee, S.Yang at all // Science of the Total Environment. – 2006. – V.370. – P.245–253.
Жембенко М.Г. Гигиеническая оценка эффективности применения аэроионизации для повышения умственной работоспособности / М.Г.Жембенко // Гігієна населених місць. – 2009. – Вип.54. – С.206–209.
Бабич Н.И. Проблемы аэроионизации при создании рационального микроклимата в помещениях с персональными компьютерами / Н.И.Бабич, В.Г.Панов, С.Г.Антощук и др. // Електромашинобудування та електрообладнання. – 2009. – Вип.74. – С.41–47.
Коваленко О.В. Гігієнічні критерії оптимізації іонізованості повітря приміщень багатофункціональних житлових комплексів / О.В.Коваленко, В.Я.Акіменко // Гігієна населених місць. – 2007. – Вип.49. – С.198–211.
Глива В. А. Дослідження просторових розподілів аероіонів навколо джерел іонізації повітря у робочих приміщеннях / В.А.Глива // Проблеми охорони праці в Україні. – 2010. – Вип.19. – С.123–127.
Водяник А. О. Методи і засоби визначення аероіонного складу повітря та концентрацій пилу у виробничих умовах / А.О.Водяник, О.М.Бесараб, Л.А.Сербінова // Проблеми охорони праці в Україні. – 2011. – Вип.20. – С.66–70.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 O Ye Lapshyn, L O Levchenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).