АНАЛІЗ ПІДХОДУ ДО СЕЙСМІЧНОГО ВИЯВЛЕННЯ НЕБЕЗПЕКИ РАПТОВИХ ВИКИДІВ В ШАХТАХ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2015.29.56654Ключові слова:
раптові викиди, напружений стан, сейсмічна активність, вугільний пластАнотація
Проведено аналіз сучасних методів сейсмічного виявлення небезпеки раптових викидів в шахтах. Визначено основні інформативні методи діагностики і інструментального контролю за процесами зміни напруженого стану в регіональному плані. Встановлені характерні зовнішні ознаки, що дозволяють прогнозувати небезпечні викиди в шахтах. Запропоновано для оцінки сейсмічної активності і аналізу формування сейсмоактивних ділянок гірського масиву використовувати просторово-часові параметри сейсмічного процесу і закону повторюваності сейсмічних подій.
Посилання
Lama R. D. Improving the Efficiency of Gas Drainage Systems / Lama. // NERDDP Project. – 1986. – №574. – С. 462.
Bodziony J. Sudden outbursts of gas and coal in underground coal mines / J. Bodziony, R. D. Lama. // ACARP Project. – 1996. – С. 677.
Telfer W. H. Discussions of Rowan’s paper on “An outburst of coal and firedamp at Valley Field Colliery, Newmills, Fife / Telfer. // Trans. Inst. Min. Engrs. – 1911. – №42. – С. 274.
Belov V. I. New explanation of sudden outbursts of methane / Belov. // Gornyi Zhhurnal. – 1931. – №6. – С. 46.
Khodot V. V. The mechanism of sudden outbursts / Khodot. // Ugal. – 1951. – №12. – С. 6–11.
Bodziony K. Modelling of outbursts at #26 Colliery, Glace Bay, Nova Scotia / K. Bodziony, D. Kullmann. // Mining Science and Tech. – 1990. – №2. – С. 261–268.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Mykola Igorovich Polovinkin, Viktor Viktorovich Boyko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).