СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ОХОРОНОЮ ПРАЦІ В НОВОПРИЙНЯТИХ КРАЇНАХ ЧЛЕНАХ ЄВРОПЕЙСКОГО СОЮЗУ (НА ПРИКЛАДІ РУМУНІЇ)
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2015.29.59535Ключові слова:
система управління охороною праці, законодавча та нормативна база, органи державного управління, міжнародні стандартиАнотація
В статті проаналізовано законодавчу і нормативну базу Румунії та основні принципи її адаптації до стандартів ЕС. Розглянуто сучасну систему управління охороною праці (СУОП) новоприйнятого члена Европейского Союзу (ЕС). Висвітлені органи державного управління на яких покладено функції підготовки, прийняття рішень спрямованих на забезпечення сталого функціонування СУОП. Надано рекомендації щодо шляхів розвитку СУОП в Україні з урахуванням перспективи її членства в ЕСПосилання
Конституція Румунії [Електронний ресурс] / офіційний сайт Румунського Парламенту. – Режим доступу: http://www.cdep.ro/pls/dic/site.page?id=371 (10.02.2014). – Назва з екрану.
Законодавча база Румунії з охорони праці [Електронний ресурс] / офіційний сайт Трудової Інспекції Румунії. – Режим доступу: http://www.inspectmun.ro/site/Legislatie/SSM%20engleza.html (10.02.2014). – Назва з екрану.
Трудовий Кодекс Румунії [Електронний ресурс] / сайт законодавчої програми LEXO. – Режим доступу: http://www.eto-lex.ro/legislatie_acte_normative/codul_muncii.htm (10.02.2014). – Назва з екрану.
Законодавство Румунії у галузі охорони праці [Електронний ресурс] / сайт Gerado Grup. – Режим доступу: http://gerado.ro/legislatie-protectia-muncii.html (10.02.2014). – Назва з екрану.
Директиви ЄС [Електронний ресурс] / сайт Європейської агенції з охорони праці. – Режим доступу: https://osha.europa.eu/en/legislation/directives (10.02.2014). – Назва з екрану.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Demchuk H.V.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).