МОДЕЛЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРНОГО РЕЖИМУ ГРУНТІВ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ГОРИЗОНТАЛЬНО НАПРАВЛЕНОГО БУРІННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2016.30.62885Ключові слова:
горизонтально направлене буріння, ґрунт, температура, теплопровідність, моделювання.Анотація
Розглядається процес спорудження міських комунікаційних систем за допомогою горизонтально направленого буріння. Використовується програмне забезпечення SolidWorks для аналізу розповсюдження теплоти в ґрунтовому масиві від підземних комунікацій, яка була спорудження із застосуванням ГНБ. Визначаються розміри зон із підвищеною температурою.Посилання
Самедов А.М., Ткачук А.А., Чигаров Д. Химическая термодинамика горных пород при геотермальных воздействиях. / Самедов А.М., Ткачук А.А., Чигаров Д. Sympozium, Geotechnika – Geotechnics. 2006. (Польща), с.501-510.
Зуєвська Н.В. Вплив підвищеної температури води на просадні процеси при замочуванні лесового ґрунту. / Н.В. Зуєвська – Вісник НТУУ «КПІ» серія «Гірництво», вип. 21, Київ-2011. – с.19-20.
Зуєвська.Н.В. Вплив температурного чинника на структурні зміни лесових просадних ґрунтів. / Н.В. Зуєвська – Вісник наукових праць НГУ. – 2012. - №39 с. 67-73.
Зуєвська Н.В. Аварійні явища на міських об’єктах в умовах лесових просадних ґрунтів в присутності температурного чинника./ Н.В. Зуєвська Вісті Донецького гірничого інституту №1(32), 2013.
Алямовский А.А. SolidWorks 2007/2008. Компьютерное моделирование в инженерной практике./ А.А. Алямовский, А.А. Собачкин, Е.В. Одинцов, А.И. Харионович, Н.Б. Пономарев. – СПб.: БХВ-Петербург, 2008. – 280-283с.
Willoughby D.. Horizontal Directional Drilling: Utility and Pipeline Applications. 2005 г. 267 с.
ДБН В.1.2-6-2008 «Основні вимоги до будівель і споруд механічний опір та стійкість»
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Наталія Валеріївна Зуєвська, Кирил Олександрович Булітко, Олександр Захарович Пасько
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).