ДОСЛІДЖЕННЯ ФОРМУВАННЯ ЗОН З КРИТИЧНИМ НАПРУЖЕННЯМ В ПРОЦЕСІ ВИДОБУТКУ ГРАНІТНИХ БЛОКІВ.
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2016.30.66802Ключові слова:
блочний камінь, напружено-деформований стан, відкриті гірничі роботи, вихід блоків.Анотація
Представлен і результати лабораторних дослідів неруйнівними методами міцносностних характеристик блоків, які проводились на заводі «Граніт». Розглянуто і проаналізовано особливості формування поля напружень в блоці каменю видобутого з тектонічно напруженого масиву. Було проведене комп’ютерне моделювання з визначенням критичних зон поля напруження при частковому розвантаженні на уступі в процесі видобування блоку, та досліджено характер розподілу напружень в кутовій зоні та навколо неї в блоці або на уступі.Посилання
Nichols, Jr., Thomas C. A study of rock stresses and engineering geology in quarries of the Barre granite of Vermont. (U.S. Geological Survey bulletin ; 1593)
Кальчук С.В. Особливості формування поля напружень при видобуванні блочного облицювального каменю - Вісник НТУУ «КПІ». Серія «Гірництво» Випуск 26. – 2014 р. – С. 80-84.
Марков Г.А. Напряженное состояние пород и горное давление в структурах гористого рельефа / Г.А. Марков, С.Н. Савченко ; отв. ред. Д.М. Бронников. – Л. : Наука, 1984. – 140 с.
Мала гірнича енциклопедія: у 3 т. / за ред. В.С. Білецького. – Донецьк : Донбас, 2004. – ISBN 966-7805-14-3.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Наталія Валеріївна Зуєвська, O V Gorobchyshyn, Андрій Олександрович Дроботущенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).