ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРІВ ЗОНИ НЕРІВНОКОМПОНЕНТНОГО НАПРУЖЕНОГО СТАНУ ЗА ПЛОЩИНУ ВИБОЮ ГОРИЗОНТАЛЬНОЇ ГІРНИЧОЇ ВИРОБКИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2016.31.75557Ключові слова:
шахта, горизонтальна гірнича виробка, прохідницьке обладнання, напружено-деформований стан масиву, організація прохідницьких робітАнотація
Розглянуті особливості спорудження гірничих виробок на шахтах Криворізького басейну. Наведені результати комп'ютерного моделювання розподілу напружень природного поля для умов шахт Кривбасу. Встановлено складові елементи зони нерівнокомпонентного напруженого стану в приконтурному масиві гірничої виробки. Визначено довжина зони нерівнокомпонентного напруженого стану за площиною вибою горизонтальної гірничої виробки з урахуванням її індивідуальних параметрів.Посилання
Борисов А. А. Механика горных пород и массивов. М., Недра, 1980. – 360 с
Моделирование контактной задачи с помощью программы ANSYS: учеб.-метод. пособие. / А.Н. Лукьянова. – Самара; Самар. гос. техн. ун-т, 2010. - 52 с.: ил. 49.
Заславский Б. В. Краткий курс сопротивления материалов. Учебник для авиационных специальностей вузов. М.: Машиностроение, 1986. — 328 с.
Ю.Н. Работнов. Сопротивление материалов. М.: Физматгиз, 1963. — 456 с.
Малахов Г.М.; Отв. ред. Гуминский М.В. // Управление горным давлением при разработке рудных месторождений Криворожского бассейна // АН УССР. Ин-т геол. наук. – Киев: Наук. Думка, 1990. – 204 с. – ISBN 5-12-001348-1.
Глушков В.Т., Борисенко В.Г., Инженерно-геологические особенности железорудных месторождений. М., «Недра», 1978. 253 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Сергій Сергійович Сєргєєв, Борис Миколайович Андрєєв
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).