ПРО СЕЙСМІЧНУ ДІЮ ВИБУХУ РОЗОСЕРЕДЖЕНОГО ЗАРЯДУ.
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2016.31.77418Ключові слова:
сейсмічні коливання, кількість зарядів, взаємодія зарядів, відстані між зарядами, коефіцієнти сейсмічності і затухання інтенсивності хвиль, одиничний заряд, зосереджений і розосереджений заряди, зсув фаз, ефективний зарядАнотація
Проаналізовано фізичну суть процесів, що відбуваються при одночасному підриві розосереджених зарядів. Досліджений ефект направленості сейсмічної дії вибуху розосереджених зарядів відносно лінії розташування зарядів. Отримана узагальнена залежність швидкості зміщення ґрунту від параметрів вибуху і епіцентральної відстані. Показано на конкретних прикладах, що розосереджені заряди, що підриваються одночасно, є основним ланцюгом у системі кар’єрних масових вибухів при видобуванні корисних копалин.
Посилання
Рулев Б Г. О направленном сейсмическом действии рассредоточенных однорядных взрывов / Б. Г. Рулев, Д. А. Харим // Сборник. Взрывное дело. – 1968. – № 64/21. – С. 211 – 231.
Гольдин С.В. Линейные преобразования сейсмических сигналов / Гольдин С.В. – М.: Недра, 1974. – 352 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Вісник Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". Серія "Гірництво"
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).