ЗНИЖЕННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ПОВІТРЯ В ТУПИКОВИХ ВИРОБОК ШАХТ ШЛЯХОМ ОХОЛОДЖЕННЯ ВЕНТИЛЯЦІЙНОГО СТРУМЕНЯ У ВИБОЯХ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2008.16.82690Ключові слова:
вентилирование шахт, тепловой балансАнотація
Виявлено причини нагрівання повітря в гірничих виробках і проаналізовано способи його охолодження. Розв’язано рівняння теплового балансу при змішуванні струменів вентиляційного та стиснутого повітря, визначено їх об’ємні співвідношення для зниження температури в тупикових виробках. Дано економічну оцінку охолодження вентиляційного струменя у вибоях.Посилання
Единые правила безопасности при разработке рудных, нерудных и
рассыпных месторождений. – НПАОТ 0.00-0.34-71. – 71 с.
Исследование тепловых условий и средств нормализации микроклимата в шахтах Запорожского железорудного комбината / С. И. Зайцев, В. И. Сахновский, А. А. Бойченко, В. М. Куроченко // Охрана труда и техника безопасности в горнорудной промышленности (ВНИИБТГ). – М.: Недра. – 1978. – Вып. 3. – С. 32–45.
Исследование способов снижения температуры рудничного воздуха в переходной период / В. И. Сахновский, П. В. Дмитрийчук, В. М. Куроченко, А. Р. Микитенко // Снижение уровня вредных производственных факторов на горнорудных предприятиях (ВНШБТГ). – М., 1986. – С. 23–27.
Сахновский В. Л. Нормализация теплового режима в глубоких
железорудных шахтах // Защита рабочих горнорудной промышленности от производственных опасностей и вредностей (ВНШБТГ). – М.: Недра. – 1983. – С. 39–48.
Яворский Б. М., Детлаф А. А. Справочник по физике. – М.: Наука, 1968. – С. 160–165.
Лойцянский Л. Г. Механика жидкости и газа. – М.: Наука, 1973. –
С. 122–128.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 A A Lapshyn
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).