ВИЗНАЧЕННЯ СТАНУ ПОВІТРЯНОГО СЕРЕДОВИЩА МІСТА ЧЕРКАСИ ЗА ДОПОМОГОЮ ПИЛКОВИХ ЗЕРЕН КУЛЬБАБИ ЛІКАРСЬКОЇ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2009.18.84081Ключові слова:
забруднення повітря, біоіндикація, кульбаба лікарськаАнотація
Розглянуто особливості забруднення атмосферного повітря в містіЧеркаси. Виконано оцінку впливу техногенного середовища на репродуктивні ознаки кульбаби лікарської (Taraxacum officinale). Запропоновано використання методів біоіндикації для визначення антропогенного навантаження на атмосферне середовище
Посилання
Дідух Я. П., Плюта П. Г. Фітоіндикація екологічних факторів /
Я. П. Дідух, П. Г. Плюта. – К: Наук. думка, 1994. – 280 с.
Екологічний паспорт Черкаської області 2008 р.
Слободян В. О. Біоіндикація / В. О. Слободян. – Івано-Франківськ:
Полум’я, 2004. – 196 с.
Починок Х. Н. Методы биохимического анализа растений /
Х. Н. Починок. – К: Наук. думка, 1976. – 334 с.
Руденко С. С. Загальна екологія: практичний курс. Ч. І / С. С. Руденко, С. С. Костишин, Т. В. Морозова. –Чернівці: Рута, 2003. – 320 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 T B Demianenko, Alina Olehivna Dychko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).