МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАХОДІВ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2000.2.86460Ключові слова:
ефективність заходів з охорони праці, соціальне страхуванняАнотація
Пропонуються нові для вітчизняної практики методи розрахунку економічної ефективності заходів з охорони праці: визначення періоду окупності капітальних вкладень в охорону праці, розрахунок внутрішньої ставки доходу або внутрішнього коефіцієнта прибутку, визначення чистої поточної вартості. Спільними для цих методів є те, що приведення до порівнянного виду різночасових грошових потоків здійснюється за допомогою дисконтування, тобто обліку зміни вартості грошей у часі. Обгрунтування ставки (коефіцієнту) дисконтування рекомендується здійснювати з використанням критерію беззбитковості заходів з охорони праціПосилання
Методические рекомендации по комплексной оценке социально-экономической эффективности мероприятий по улучшению условий и охраны труда. - М.: ВЦСПС, 1985. - 62 с.
Ткачук К.Н., Лисюк М.О., Лучко І.А. та ін. Методика визначення соціально-економічної ефективності заходів щодо поліпшення умов і охорони праці. - К.: Основа, 1999. - 95 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Stanislav Porfyrovych Tkachuk, Anatolii Omelianovych Vodianyk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).