ПРО ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ СЕЙСМОЕФЕКТУ ПРИ ВИБУХОВИХ РОБОТАХ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2007.15.88553Ключові слова:
сейсміка, вибухові роботи на кар'єрахАнотація
Показано вплив місця проведення масового вибуху в кар'єрі на формування хвиль, які становлять найбільшу небезпеку для об'єкта, що охороняється. Отримано формулу для визначення відносної масової швидкості в залежності від крутості схилу в точці спостереження і періоду коливань.Посилання
Кузнецов Г.В., Сисин А.Г. Днйствия сейсмовзрывных волн на сооружения // Тр. "УНИИПромедь". - 1966. - Вып. 9. - С.159-164.
Мосинец В.Р. Дробящее и сейсмическое действие взрыва в горных породах. - М.: Недра, 1976. - 271с.
Воробьева Л.С. и др. Сейсмическая безопасность жилых зданий и сооружений в условиях городской застройки // Известия ВУЗов. Горный журнал. - №9-10. - 1999. - С.87-96.
Кутузов Б.Н., Скробогатов В.М., Ерофеев И.Е. и др. Справочник взрывника. - М.: Недра, 1988. - 511с.
Единые правила безопасности при взрывных работах. - К.: Норматив, 1992. - 171с.
Мельник В.Г. Результаты опытов по изучению сейсмостойкости фрагментов упорных призм Нурекской плотины на большой сейсмоплатформе // Тр. коор. совещ. по гидротехнике. - Л.: Энергия, 1969. - Вып.47. - С.73.
Нерсесов И.Л., Николаев А.В., Попов В.Д. и др. Динамические характеристики колебаний склонов каньонов при землятресениях // Тр. коор. совещ. по гидротехнике. - Л.: Энергия, 1969. - Вып.47. - С.95.
Лямзина Г.А., Иванов Т.Г. Влияние грунтов на интенсивность сейсмических колебаний // Вопросы инженерной сейсмологии. - М.: Наука, 1973. - Вып.15. - С.80-89.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Viktor Viktorovych Boiko, Anatolii Oleksandrovych Kuzmenko, V A Lemeshko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).