ОБҐРУНТУВАННЯ ОСНОВНИХ ПОЛОЖЕНЬ МЕТОДИКИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ КОНСОЛІДАЦІЇ ВОДОНАСИЧЕНОГО ҐРУНТУ ПРИ ДІЇ ВИБУХУ В НЬОМУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2001.5.90519Ключові слова:
консолідація ґрунтів, метод подібностіАнотація
Обґрунтовано метод моделювання післявибухової консолідації водонасичених грунтів, що полягає у виготовленні геометрично подібної моделі з грунтів натури, приміщенні її в герметичну камеру і навантаженні надлишковим тиском повітря, обумовленими зі співвідношень подібності. Максимальна похибка методу не перевищує 20%, що є цілком прийнятним при дослідженні такого складного явища.Посилання
Зарецкий Ю.К., Гарицелов М.Ю. Глубинное уплотнение грунтов
ударными нагрузками. - М.: Энергоиздат, 1989.
Menard L. La Consolidation dynamique des sols de fondation // Anales de 1'ITRTP. - № 320, Sept.
Кушнир В.Я. Консолидация неоднородных намывных оснований при глубинном виброуплотнении // Инж. геология. - 1988. - № 5.
Евгеньев И.Е., Казарновский В.Д. Земляное полотно автомобильных дорог на слабых грунтах. - М.: Транспорт, 1976.
Боровиков В.А., Ванягин И.Ф. Моделирование действия взрыва при разрушении горных пород. - М.: Недра, 1990.
Седов Л. И. Методы подобия и размерности в механике. - М.: Госиздат физ.-мат. лит., 1965.
Гундарев К.А., Кравец В.Г. Параметры взрывных работ при ликвидации просадочных свойств лессовых массивов // Использование энергии взрыва на обьектах ирригационного и мелиоративного строительства в грунтах. - Киев: Наук.думка, 1976.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 P P Bondar, Andrii Ivanovych Luchko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).