ОЦІНКА НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ПІДСТАВ ПІДЗЕМНИХ СПОРУД ТА СПОСОБИ ЇХ ПОСИЛЕННЯМ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2017.32.91375Ключові слова:
напружений стан основ, просторові і плоскі задачі, фундаменти під колони, допоміжні об'єкти, колектор, трубопровід, колодязь, компоненти напруженьАнотація
Розглянуто проблеми оцінки напружено-деформованого стану основ підземних споруд і способи їх посилення. Розділено напружений стан основ на просторові і плоскі задачі, які відрізняються за компонентами напружень і методом визначення.
У вигляді прикладів докладно проаналізовані рішення задач відносно до просторових напружених станів.
Визначено нормальні і дотичні напруження для просторової задачі і дана оцінка напруженого стану основ, які можуть зруйнувати допоміжні споруди, наприклад, колодязі під фундаментом споруд, які знаходяться на глибині z від поверхні підошви фундаментів споруд.
Посилання
Бугров, А.К. О решении смещенной задачи теории упругости и теории пластичности грунтов [Текст] / А.К. Бугров. – Основания, фундаменты и механика грунтов, №:6, 1974. – с.16÷21.
Галин, Л. А. Контактные задачи теории упругости и вязкоупругости [Текст] / Л.А. Галин. – М.: Наука, 1980. – с. 303.
Гениев, Г.А. Плоская деформация анизотропной идеально-пластической среды [Текст] / Г.А. Гениев. – Строительная механика и расчет сооружений, №:3, 1982. – с.14÷18.
Самедов, А.М. Расчет и проектирование подземных сооружений мелкого заложения (монография) [Текст] / А.М. Самедов. – Киев, НТУУ «КПИ», 2013. – с. 851.
Самедов, А.М. Расчет и проектирование геотехнических инженерных сооружений (монография) [Текст] / А.М. Самедов. – Киев, НТУУ «КПИ», 2013. – с. 806.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Валентина Охрименко, Ахмед Меджид огли Самедов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).