УРАХУВАННЯ ВЗАЄМОДІЇ СИСТЕМИ КРІПЛЕННЯ-МАСИВ У РОЗРАХУНКАХ ТРИСКЛЕПІНЧАТИХ СТАНЦІЙ МЕТРОПОЛІТЕНУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2001.7.93340Ключові слова:
оброблення станцій метрополітену, метод кінцевих елементівАнотація
Обґрунтовано можливість застосування структурно-механічних моделей ґрунту при розрахунку системи кріплення-масив. Найбільш раціональним методом розрахунку постійного оброблення станцій метрополітену глибокого закладення і інших підземних споруд є метод кінцевих елементів, що дозволяє розраховувати підземні споруди з урахуванням реологічних властивостей ґрунтів, складних інженерно-геологічних умов, а також технологічних особливостей проведення робітПосилання
Мостков В.М., Орлов В.А., Степанов П.Д. и др. Подземные гидротехнические сооружения. Под ред. В.М.Мосткова. - М.: Высшая школа. - 1986. - С. 207-208.
Волков В.П., Наумов С.Н., Пирожкова А.Н. и др. Тоннели и метрополитены / Под ред. В.П.Волкова. - М.: Транспорт, 1975. - 552 с.
Бугаева О.Е. Проектирование обделок транспортных тоннелей. - Л.: Изд. ЛИИЖТ, 1966. - 75 с.
Фотиева Н.Н. Расчет обделок тоннелей некругового поперечного сечения. - М.: Стройиздат, 1974. - 240 с.
Юркевич П. Геомеханические модели в современном строительстве / Подземное пространство мира. - 1996. - № 1-2. - С. 10-31.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Volodymyr Ivanovych Petrenko, Volodymyr Dmytrovych Petrenko, Oleksii Leonidovych Tiutkin
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).