ЗМІНА ГІДРОГЕОЛОГІЧНИХ УМОВ ПРИ ДОПРАЦЮВАННІ ПОРОДНИХ МАСИВІВ ШАХТАМИ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2001.7.93587Ключові слова:
еколого-гідрогіологічна шкода, геомеханічна деградаціяАнотація
Розглянуто еколого-гідрогеологічні наслідки діяльності гірничо-видобувних підприємств. Аналізується процес прискореної геомеханічної деградації товщі порід, порушених гірничими роботами. Отримані результати важливі як для існуючих шахт, так і для тих, що підлягають закриттюПосилання
Руппенейт К.В. Деформируемость массивов трещиноватых горных
пород. — М.: Недра, 1975. — 273 с.
Могилко А.Н., Куваев Н.Н. Построение обобщенных кривых
длительной прочности и их использование для оценки устойчивости откосов // Вопросы инженерной геологии при использовании, строительстве и эксплуатации подземных сооружений шахт и карьеров. — ЛГИ. — 1970. — Вып. 2. — С. 31—39.
Ильин А.Н., Г альперин А.М., Стрельцов В.И. Управление
долговременной устойчивостью откосов на карьерах. — М.: Недра,1985. — 182 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Oleksii Antonovych Pyrskyi, Nataliia Anatoliivna Shevchuk, Anatolii Mykolaiovych Mohylko, Volodymyr Tykhonovych Vovk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).