ВИБУХОВІ МЕТОДИ СТВОРЕННЯ СЕЙСМОЗАХИСНИХ ЕКРАНІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2001.7.93988Ключові слова:
сейсмозахисний екран, свердловинний зарядАнотація
Розглянуто технологію влаштування сейсмозахисних екранів вибуховим методом шляхом утворення порожнин вибухами вертикальних свердловинних зарядів, розташованих на певній відстані один від одного. Отримані порожнини заповнюються поглинальним пористим матеріалом. Наведено розрахункові залежності для визначення коефіцієнта екранування при проходженні сейсмічної хвилі крізь сейсмозахисну перешкодуПосилання
Кузьменко А.А., Воробьев В.Д., Денисюк И.И. и др. Сейсмическое
действие взрыва в горных породах. - М.: Недра, 1990. — 173 с.
Вовк О.А. Применение энергии взрыва для создания противооползневых инженерных объектов // Вісник Черкаського інженерно-технічного інституту. — 2000. — № 4. — С. 48—54.
О влиянии горных ударов на поверхностные здания и сооружения /
О.А.Вовк, Н.В.Ивкина, М.Кугель, Е.Завиша // Материалы международной конференции «Przemyslwydobywczy — terazniejszosc I przyszlosc». — Krakow. — 1999. — S. 369—376.
Берзон И.С. и др. Динамические характеристики сейсмических волн в
реальных средах. — М.: Изд-во АН СССР, 1962. — 511 с.
Ржевский В.В. и др. Основы физики горных пород. — М.: Недра,
— 286 с.
Гурвич И.И. Сейсморазведка. — М.: Недра, 1975. — 408 с.
Цейтмен Я. и др. Зона разрушенной породы в граните как экран для
сейсмовзрывных волн // Взрывное дело. — М.: Недра. — 1970. — № 69/26. — С. 26—34.
Вовк О.А. Исследование параметров зоны действия взрыва зарядов в лессовых грунтах // Прикладная гидромеханика. — 2002. — № 1. — С. 1—6.
Смирнов В.И., Голицинский Д.М., Мельников Л.Л. Строительство
подземных сооружений с использованием камуфлетных взрывов. — М.: Недра, 1981. — 21 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Oksana Oleksiivna Vovk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).