ДЕЯКІ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДАНІ ПРО ДИНАМІКУ ТОНКОГО СФЕРИЧНОГО СЕГМЕНТА ПРИ СКЛАДНОМУ ОБЕРТАННІ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2003.8.96857Ключові слова:
сферично сегментовані оболонки, дослідження деформаційАнотація
Розроблено методику експериментального дослідження поведінки тонких оболонок у вигляді сферичних сегментів, жорстко затиснених в вершині по круговому контуру, що обертаються на горизонтальному валу при одночасному повороті їх навколо вертикальної осі. Показано, що припевних співвідношеннях частот обертання валу і повороту навколо вертикальної осі оболонки деформувалися стрибком з утворенням поблизу валу вм'ятини, яка переміщалася протилежних напрямках свого обертання.
Посилання
Гуляев В.И., Гром А.А., Снежко Н.А. Прецессионные колебания
конических оболочек при сложном вращении // Изв. РАН. Механика твердого тела. - 1992. - № 2. - С. 156-163.
Гуляев В.И., Киричук А.А., Ясинский В.А. Устойчивость кинематически возбуждаемых колебаний вращающейся сферической оболочки // Прикл. механика. - 1991. - 27, № 9. - С. 39-47.
Гуляев В.И., Луговой П.З., Соловьев И.Л. Теворетические и экспериментальные исследования динамики упругого сферического сегмента при сложном вращении // Прикл. механика. - 2001. - 37, № 6. - С. 111-117.
Смирнов А.Л., Товстик П.Е. Качественное исследование динамики
вращающихся оболочек вращения // Современные проблемы механики и
авиации. - М.: Машиностроение. - 1982. - С. 280-290.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 I I Anikiev, V I Huliaiev, Petro Zakharovych Luhovyi, M I Mykhailova, Ye O Sushchenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).