ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ЯКОСТІ ҐРУНТОВИХ ЦЕНОЗІВ З ВРАХУВАННЯМ СТУПЕНЮ ЇХ ЗАСОЛЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2003.8.96991Ключові слова:
меліорація ґрунтів, вторинний галогенезАнотація
Розроблено та опробовано метод визначення екологічного бонітету грунтів для ценозів з ознаками вторинного галогенезу. Запропоновано кількісний підхід до вибору методів меліорації таких грунтівПосилання
Воробьева Л.А. Система показателей химического состояния засоленных почв // Вестник МГУ. Сер.«Почвоведение». — 1984. — № 2. — С. 3—11.
Досвід комплексної оцінки та картографування факторів техногенного впливу на природне середовище міст Кривого Рогу та Дніпродзержинська / І.Д.Багрій, А.М.Білоус, Ю.Г.Вилкул та ін. — Відп. ред. В.М.Палій. — Київ: Фенікс, 2000. — 109 с.
Экологические основы природопользования / Н.П.Грицан, Н.В.Шпак,
Т.И.Долгова и др.: Под ред. Н.П.Грицан. — Днепропетровск: ИППЭ НАН
Украины, 1998. — 409 с.
Кораблева А.И., Шматков Г.Г. Удельная техногенная нагрузка на
природные экосистемы: краткое справочное пособие. — Днепропетровск, 1992. — 39 с. (Препр./ Институт проблем природопользования и экологии НАН Украины).
Полупан Н.И., Ковалев В.Г. Темпы и прогноз развития
осолонцевания в орошаемых почвах юга Украины // Почвоведение. — 1993. — № 5. — С. 75—83.
Панкова Е.И., Мазиков В.М. Методические рекомендации по
использованию материалов аэрофотосъемки для оценки засоления почв и проведения солевых съемок орошаемых территорий. — М., 1985. — 73 с.
Влияние агрохимического фона на коэффициенты перехода радионуклидов и тяжелых металлов в продукцию растениеводства. Разработка принципов агроэкологического мониторинга в Днепропетровской области: Отчет НИР / Днепропетровская опытная проектно-изыскательская станция химизации / Научн. рук. М.П.Сонько‚ — Днепропетровск, 1992. —78 с.
Экологический паспорт Днепропетровской области. — Днепропетровск, 2000. — 263 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 T I Dolhova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).