ПРО МОЖЛИВІСТЬ СТВОРЕННЯ СТАЛИХ ПОРОДНИХ ОПОР ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОГО СТАНУ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2017.33.98824Ключові слова:
засіб охорони, породна опора, моделювання, випробування, компенсаційна порожнинаАнотація
Проведено випробування породних опор щодо можливості спорудження стійких відокремлених конструкцій. Встановлено, що їх стійкість може бути досягнута пошаровим викладенням рядової породи і металевих сіток з арматурної сталі, а спорудження даних конструкцій на межі між виробкою та виробленим простором дозволяє зберегти експлуатаційний стан виробки. Висунуто припущення про те, що застосування опор з еліпсоподібною формою в основі, які будуть орієнтовані більшою віссю перпендикулярно вісі виробки та між якими будуть компенсаційні порожнини, дозволить зменшити зміщення порід підошви в порожнину виробки.
Посилання
М.М. Касьян, С.Г. Негрій, В.М. Мокрієнко, І.В. Хазіпов, «Спосіб охорони гірничих виробок». МПК(2011.01) E21D 11/00 (2006.01), E21С 41/18 (2006.01). № 94327, квітень 26, 2011.
Г.Н. Кузнецов, М.Н. Будько, Ю.И. Васильев, М.Ф. Шклярский, Г.Г. Юревич, Моделирование проявлений горного давления. Ленинград, СССР: Недра, 1968.
Ю.В. Бондаренко, “Научные основы безлюдной и безотходной технологии выемки весьма тонких пологих пластов”, дис. докт. наук, Донецк. политех. ин-т, Донецк, 1991.
В.Н. Мокриенко, С.Г. Негрей, Д.Н. Курдюмов, “Изучение влияния формы охранного сооружения, возводимого вслед за лавой, на механизм смещений подстилающих его пород”, Записки Горного института, т. 199, с. 176-179, 2012.
В.П. Багмутов, И.Н. Захаров, А.Ю. Иванников, “Особенности решения задачи о внедрении эллипсоидного штампа в неоднородное по упругим свойствам полупространство“ на V Всерос. науч.-практ. конф. Инновационные технологии в обучении и производстве, Волгоград, 2008, т. 1, с. 15-19.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Сергій Григорович Негрій
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).