КЛАСИФІКАЦІЯ СТАНУ СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОПРИВОДА НАСОСНОЇ УСТАНОВКИ НА ОСНОВІ ДИСКРИМІНАНТНОГО АНАЛІЗУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2017.33.99808Ключові слова:
діагностування, електропривод, дискримінантний аналіз, стан системи, енергоефективністьАнотація
Розглянуто підхід до вирішення задачі класифікації стану системи електроприводу насосної установки шляхом використання дискримінантного аналізу. Він дозволяє побудувати систему класифікації на основі даних навчальної вибірки. Велика кількість процедур та перевірок, які використовуються в методі, дозволяють апріорі робити висновки про якість одержуваної системі класифікації. Дані та змінні, що використовуються для отримання дискримінантних функцій, повинні володіти якомога більшою показовістю щодо формованих класів (станів). Суть методу полягає в максимізації відмінностей між класами при одночасній мінімізації внутрішньогрупових відмінностей на основі даних навчальної вибірки.Посилання
О.И. Осипов, О.И. Усынин, Техническая диагностика автоматизированных электроприводов. Москва, Россия: Энергоатомиздат, 1991.
С.А. Айвазян, З.И. Бежаева, О.В. Староверов, Классификация многомерных наблюдений. Москва, Россия: Статистика, 1974.
Л.А. Сошникова, В.Н. Тамашевич, Г. Уебе, М. Шефер, Многомерный статистический анализ в экономике. Москва, Россия: ЮНИТИ - ДАНА, 1999.
Л.Л. Богатырёв, В.Г. Литвинов, Диагностирование безопасности энергосистем Урала методами дискриминантного анализа. Пермь. Россия: институт экономики УрО РАН, 2003.
С.А. Дубровский, Прикладной многомерный статистический аналіз. Москва, Россия: Финансы и статистика, 1982.
Н.Г. Загоруйко, В.Н. Ёлкина, Г.С Лбов, Алгоритмы обнаружения эмпирических закономерностей. Новосибирск, Россия: Наука, 1985.
Г.С. Кильдишев, Ю.И. Аболенцев, Многомерные группировки. Москва, Россия: Статистика, 1978.
Ю.Н. Печерский, Распознающие системы в природе, науке и технике. Кишинев, Россия: Штиинца, 1986.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Іван Миколайович Шарий, Олексій Миколайович Шарий, Віктор Петрович Розен, Ірина Вікторівна Яковчук, Тарас Юрійович Оборонов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).