Оцінювання енергоефективності в навчальних закладах з використанням правила ранжування Кондорсе за показниками впливу на рівень їх енерговикористання
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2017.34.99845Ключові слова:
бенчмаркінг, енергоефективність, ранжування, моніторинг, класифікаціяАнотація
У роботі розглянуто механізм виявлення кращих зразків енергоефективності, який спирається на метод ранжування і забезпечує достовірність управлінських дій спрямованих на підвищення рівня енергоефективності системи енергоспоживання в навчальних корпусах. Задачу підвищення енергоефективності запропоновано розглядати з позицій енергетичного бенчмаркінгу, який об’єднує задачі моніторингу, знаходження кращих і гірших аспектів системи, планування дій до підвищення ефективності енергозбереження та можливості їх застосування.Посилання
Л.В. Давиденко, Механізм бенчмаркінгу енергоефективності об’єктів складних виробничих систем та принципи його реалізації. Київ, Україна: Енергозбереження . Енергетика . Енергоаудит, 2015.
В.П. Розен, Б.Л. Тишевич, Методологія бенчмаркінгу енергоефективності для промисловості Укріїни. Київ, Україна: Енергозбереження . Енергетика . Енергоаудит, 2012.
В.Ф. Ткаченко, Моніторинг споживання електроенергії інфраструктурою вищого навчального закладу (на прикладі Черкаського державного технологічного університету). Київ, Укріїна: НАН України, Інститут техн. теплофізики, 2014
В.П. Розен, А.И. Соловей, А.В. Чернявский, Разработка концепции внедрения системы энергетического менеджмента на промышленных предприятиях Украины. Киев, Украина: Праці ІЕД НАНУ № 1(10), 2005.
А.В. Бобряков, Разработка и реализация научно - технических и управленческих методов повышения энергоэффективности отраслевого энергопотребления бюджетной сферы. Москва, Россия: «Пром.теплоэнергетика», 2007.
ISO 50001:2011. Energy management systems - Requirements with guidance for use – CEN/CENELEC. European Committee for Standardization, 2011.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Ірина Вікторівна Яковчук, Іван Миколайович Шарий, Віктор Петрович Розен
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).