ЕКОНОМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ПЕРЕДУМОВИ ФОРМУВАННЯ ПРОГРАМИ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ НА ГІРНИЧОРУДНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2015.27.33876Ключові слова:
гірничорудні підприємства, програма енергозбереження, критерії ефективностіАнотація
Досліджено економіко-технологічні передумови впровадження енергозберігаючих заходів на основних операціях процесу видобутку та переробки корисної копалини на гірничо-збагачувальних підприємствах, що дозволить зменшити матеріало- та енергомісткість кінцевої продукції та підвищити її конкурентні переваги у відповідності до сучасних вимог ринку залізорудної сировини.
Посилання
Тангаев И.А. Энергоемкостьпроцессовдобычи и переработкиполезныхископаемых [Текст] / И.А. Тангаев// М.: Недра, 1986.- 232 с.
Ревазов М.А. Проблемы и перспективыэкономикигорныхпредприятий в современныхусловиях [Текст]/ М.А. Ревазов// М.: МГГУ, 1994. -150 с.
Резниченко С.С. Многокритериальнаяоптимизация задач организации, планирования и управлениягорнымпроизводством [Текст]/ С.С. Резниченко/ -М.: МГИ., 1989.- 90 с.
Резниченко С.С. Математическиеметоды и моделирование в горнойпромышленности [Текст]/ С.С. Резниченко, А.А. Ашихмин //М.: МГГУ, 1997.– 404 с.
Ястребинский М.А. Оценкаэффективностиинвестиций в горныепредприятия с учетомфакторавремени и дисконтирования затрат [Текст] / М. А. Ястребинский, Л. Х. Гитис.–3 изд., стер.- М.: ИздательствоМосковскогогос. горногоун-та, 2001.-86 с.
Михайлов А.М. Эффективностьэнергосбережения при циклично-поточнойтехнологии на железорудныхкарьерах / А.М. Михайлов, А.Г. Темченко, А.А. Темченко // Горнаяэлектромеханика и автоматика. Научно-техническийсборник НГАУ. Днепропетровск. – 2000. – вып. 65. – С. 41-46.
Темченко А.Г. Научныеосновыоценки и выбораэнергосберегающихтехнологийоткрытойразработкижелезорудныхместорождений: дисс. на соисканиенауч. степени д-ра техн. наук: спец. 05.15.03 «Открытыегорныеработы»/ А.Г. Темченко- НГУ. – Днепропетровск, 2001. - 355 с.
Гончаров С.А. Энергосбережение при подготовке руд к обогащению на железорудных и золоторудныхгорно-обогатительныхкомбинатах // С.А. Гончаров, П.П. Ананьев // Известиевузов. Горный журнал.-2009.- №3.- С. 91-95.
Анистратов Ю.И. Расчётно-теоретическиепредпосылкиэнергосбережения на рудныхкарьерах /Ю.И. Анистратов, С.А. Гончаров// Горный журнал.-2009.-№11.-С. 21-23.
Дремин А.А. Стратегияэнергосбережения при добыче и переработкежелезных руд / А.А. Дремин // Горный журнал.-2006.- №12.- С. 45-47.
Закон України «Про енергозбереження» // ВедомостиВерховнойРадыУкраины. – 1994. - № 30. – С. 894-904.
Агошков М.И. Экономическиекритерии для оценкиоптимальных значений горнотехническихпараметров [Текст] / М.И. Агошков, Е.Л. Гольдман // Горный журнал.-1988.- №4.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Viktor Kravets, О.А. Темченко, Г.В. Темченко, Я. Тайєб-Тамаша
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).