РОЗШИРЕННЯ ПІДОШВИ СПОРУДИ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ СЛАБКИХ ПІДСТИЛАЮЧИХ ШАРІВ В МАСИВІ ПІД СПОРУДОЮ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2015.27.39698Ключові слова:
умовний розрахунковий тиск, підошва споруди, підстилаючий шар, слабкий грунт, розширенняАнотація
Запропоновано при визначенні попередніх розмірів (ширини і довжини) підошви споруди використовувати величину умовного розрахункового тиску слабкого підстилаючого шару грунту замість величини умовного розрахункового тиску R0 міцного грунту під підошвою споруди малої товщини (до 2,0м), яка входить до складу розрахункового тиску R, при уточненні розмірів підошви спорудиПосилання
SNiP 2.02.01-83*. Osnovaniya zdaniy i sooruzheniy. - M.: 1995. – s. 161.
Mustafaev A.A. Fundamentyi na prosadochnyih i nabuhayuschih gruntah. M.: Izd. «Vyisshaya shkola», 1989. – s. 590.
Malyishev M. V. Prochnost gruntov i ustoychivost osnovaniy sooruzheniy./M. V.e Malyishev, - M.: Stroyizdat, 1980. – s. 137.
Mustafaev A. A. Osnovyi mehaniki prosadochnyih gruntov, M,: Stroyizdat, 1978. – s. 263.
Tsyitovich N.A. Osnovaniya i fundamentyi. M.: «Vyisshaya shkola», 1970. – s. 382.
Nikolaevskiy V. N. Sovremennyie problemyi mehaniki gruntov./V. N. Nikolaevskiy – V kN. Opredelenie zakonov mehaniki gruntov. – M.: Mir, 1975. – s. 210-229.
Samedov A. M. i dr. Narushenie osnovaniy podzemnyih sooruzheniy melkogo zalozheniya v strukturno-nustoychivyih podstilayuschih gruntah./A. M. Samedov, Mani A. D. D. D., M. Cudik. XV Iubil. Mied. Symp. Geotechnika-Geotechnics, 2012. Mat. Nauk. Gliwice-Ustron, 23-26. pazd. 2012. – s. 151-163.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Mani Aghadavoodi Jolfaei, A.M. Samedov
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).