ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПОЛЯ НАПРУЖЕНЬ ПРИ ВИДОБУВАННІ БЛОЧНОГО ОБЛИЦЮВАЛЬНОГО КАМЕНЮ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2014.26.52680Ключові слова:
блочний камінь, напружено-деформований стан, відкриті гірничі роботи, вихід блоківАнотація
Розглянуто і проаналізовано особливості формування поля напружень в блоці каменю видобутому з тектонічно напруженого масиву. Аналітично встановлена залежність напружень від розмірів окремостей блокуПосилання
Барковський В.М. Состояние и перспективы развития метода полной разгрузки / В.М. Барковский // В сб.: Измерение напряжений в массиве горных пород. Ч.1./ ИГД СО АН СССР. Новосибирск, 1976, с. 27-32.
Кальчук С.В. Вплив тектонічних сил на формування напружено – деформованого стану порід родовищ блочного облицювального каменю / С.В. Кальчук - Житомир: Вісник ЖДТУ, 2011. – С – 162-165.
Влох Н.П., Зубков А.В., Феклистов Ю.Г. Метод частичной разгрузки на большой базе // Диагностика напряженного состояния породных массивов Новосибирск: ИГД СО АН СССР. 1980, с. 37-42.
Аксенов В.К., Курленя М.В., Петров А.И. Разгрузка массива щелью как средство для определения абсолютных напряжений в горных породах. – ФТПРПИ, 1972, №2, с. 122-124.
Шкуратник В.Л., Данилов Г.В. Исследование влияния напряжений на скорость распространения упругих волн в окрестности эллиптической горной выработки // ФТПРПИ. – 2005, №3. с. 3-10.
Асанов В.А., Токсаров В.Н., Евсеев А.В., Бельтюков Н.А. Опыт изучения акустиэмиссионных эффектов в соляных породах с использованием скважинного гидродомкрата Гудмана // ГИАБ, 2010, №10, с. 144-148.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 S.V. Kalchuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).