ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ФАРБУВАННЯ ЗА ГЕТЕРОКОАГУЛЯЦІЙНИМ МЕХАНІЗМОM
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2014.26.52988Ключові слова:
гетерокоагуляційне фарбування, «зелена хімія», парафенілендіамін, пероксид гідрогенАнотація
Запропоновано нову технологію гетерокоагуляційного фарбування, яка базується на засадах «зеленої хімії», і призводить до суттєвого зменшення викидів токсичних речовин, економії обсягів води та енергоресурсів, покращення умов праціПосилання
Современные экологические проблемы текстильной химии / [Трегубова А.А., Дербишер Е.В., Веденина Н.В., Овдиенко Е.Н., Дербишер В.Е.] // Современные наукоемкие технологии. – 2007. – № 10 – С. 103–104.
Бесков В.С. Общая химическая технология и основы промышленной экологии: учебник для вузов. / В.С. Бесков, В.С. Сафронов– М.: Химия, 1999. – 472 с.
Бондалетова Л.И. Промышленная экология: учеб. пособие. / Л.И. Бондалетова, В.Г. Бондалетов – Томск: Томский политехнический университет, 2008. – 247 с.
Венкатараман К. Химия синтетических красителей. / К. Венкатараман. – Л.: Ленгосхимиздат, 1956. – 804 с.
Смеречинська Н.Р. Текстильно-допоміжні сполуки / Н.Р. Смеречинська, Я.В. Редько, О.О. Гараніна – К.: КНУТД, 2012. – 210 с.
Сажин Б.С. Охрана труда на предприятиях текстильной промышленности / Б.С. Сажин – М.: МГТУ им. А.Н. Косыгина, 2004. – 433 с.
Громов В.Ф. Пряжекрасильное производство: оборудование, технология, екология. / В. Ф. Громов. – СПб.: СПГУТД, 2005. – 412 с.
Родионов А.И. Технологические процессы экологической безопасности / А.И. Родионов, В.Н. Клушин, В.Г. Систер – Калуга: Н. Бочкаревой, 2000. – 800 с.
Перепелиця О.П. Екохімія та ендоекологія елементів / О.П. Перепелиця – К.: НУХТ, Екохім, 2004. – 736 с
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 O.O. Haranina, I.V. Panasiuk, O.V. Romankevych
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).