ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ УЛЬТРАФІОЛЕТОВОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НА ПРАЦІВНИКІВ ПІД ЧАС РУЧНОГО ДУГОВОГО ЗВАРЮВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2014.26.53076Ключові слова:
ультрафіолетове випромінювання, інтегральні характеристики, безпечна відстань, ручне дугове зварювання, покриті електродиАнотація
У статті наведено результати дослідження інтегральних характеристик ультрафіолетового випромінювання під час ручного дугового зварювання штучними плавкими електродами. Встановлено залежності інтенсивності випромінювання від відстані до місця зварювання і від величини зварювального струму. Визначено безпечні відстані для допоміжного персоналу залежно від часу дії відповідно до стандартів безпеки, які діють в Україні і країнах ЄС.Посилання
НАОП 0.03-3.17-88/ДНАОП 0.03-3.17-88/СН 4557-88. Санітарні норми ультрафіолетового випромінювання у виробничих приміщеннях [Затв. 19880223 № 4557-88].
Kozlowski С. UV radiation emitted by selected sources at work / С. Kozlowski // International Journal of Occupational Medicine and Environmental Health. – 2001. – No. 3, Vol. 14. – Р. 287–292.
Магнус Я. Р. Эконометрика. / Я. Р. Магнус, П. К. Катышев, А. А. Пересецкий. М.: Дело, 1998. – 248 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 O.G. Levchenko, O.Yu. Arlamov
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).