АНАЛІЗ ЧИННИКІВ, ЯКІ ВИКЛИКАЮТЬ ВТОМУ, ТА ЇЇ ВПЛИВ НА БЕЗПЕКУ ПРАЦІ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2014.26.53082Ключові слова:
втома, симптоми, працездатність, профілактика, рекомендаціїАнотація
Проаналізовані основні причини появи втоми у працівників та розглянуто її вплив на стан здоров`я людей та працездатність. Розроблені рекомендації щодо зменшення проявів втоми різних видів, в тому числі, і професійної, недопущення її глибоких стадій, а також прискорення відновлення сил і працездатності без шкоди для здоров’я працівників.Посилання
Крушельницька Я. В. Філософія і психологія праці / Я. В. Крушельницька. – K.: KНЕУ, 2003. – 288 с.
Thomas M. Neural basis of alertness and cognitive performance impairments during sleepiness. I. Effects of 24 h of sleep deprivation on waking human regional brain / M. Thomas, H. Sing, G. Belenky [and others] // Journal of Sleep Research. – 2006. – №9 (4). – P. 335-352.
The Lung Association. [Ел. ресурс]. – Режим доступу: http://www.lung.ca/diseases-maladies/apnea-apnee_e.php.
Шипилов А. И. Профессионалная усталость и как с ней бороться / А. И. Шипилов, О. И. Шипилова // Кадры предприятия. – 2003. – №11. – С.55-60.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 K.O. Levchuk, R.J. Romaniuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).