УПРАВЛІННЯ АМПЛІТУДНО-ЧАСТОТНИМ СПЕКТРОМ КОРОТКОСПОВІЛЬНЕНОГО ВИБУХУ ДЛЯ ЗНИЖЕННЯ СЕЙСМОЕФЕКТУ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2011.20.53259Ключові слова:
вибух, сейсмовибухові хвилі, сейсмобезпека, амплітудно-частотний спектр коливань, короткосповільнений вибух, інтервал уповільненняАнотація
Наведено результати експериментальних досліджень з визначення механізму формування амплітудно-частотного спектра при короткосповільненому вибуху та розроблення способу зменшення інтенсивності сейсмічних коливань на об’єкт, що охороняється, за рахунок формування домінуючих частот у зарезонансних областяхПосилання
Кравец В.Г. Исследование амплитудно-частотного спектра при действии взрыва в грунте / В.Г.Кравец, И.И.Денисюк // Исследование взрыва при разработке нескальных грунтов. - К.: Наукова думка, 1978. - С.43-45.
Кучерявый Ю.Ф. Спектры сейсмоколебаний от промышленных взрывов и их трансформация в ближней зоне / Ю.Ф.Кучерявый // Взрывное дело. - №85/42.
Кравец В.Г. Рекоммендации по применению сейсмобезопасных методов уплотнения / В.Г.Кравец, Б.Ильясов, И.И.Денисюк и др. // Ашхабад, 1982. - 48с.
Мельник Г.В. Регулирование спектра сейсмоколебаний при короткозамедленном взрывании / Г.В.Мельник // Взрывное дело. - М.: Недра, 1983. - С.48-52.
Харкевич А.А. Спектры и анализ / А.А.Харкевич // М.: Физматлит, 1962. - 146с.
Закиров А.Н. Прогнозирование амплитудно-частотного спектра КЗВ на основе излучения единичного импульса / А.Н.Закиров, Н.Я.Барлас // Горные породы при динамических нагрузках. - К.: Наукова думка, 1989. - С.73-77.
Ляшенко В.И. Прогрессивные технологии управления взрывными работами на горных предприятиях / В.И.Ляшенко, Г.В.Мельник, П.В.Швыдько // Цветная металлургия. Горное дело. - М.: 2009. - №8. - С.3-11.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Viktor Viktorovych Boiko, Natalia Serhiivna Remez, Viktor V Boiko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).