Визначення об’єму руйнування тріщинуватих гірських порід вибухом свердловинних зарядов з використанням коефіцієнта інтенсивності напружень
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2011.20.53410Ключові слова:
напруження, тріщинуватість, коефіцієнт інтенсивності напружень, масив гірських порід, руйнування, вибух, свердловинний зарядАнотація
Запропонована методика розрахунку об’єму руйнування тріщінуватих горних порід з урахуванням коефіцієнта інтенсивності напружень як основної характеристики тіла з тріщиною. Отримані чисельні значення об’єму руйнувань в залежності від початкової тріщинуватості гірського масивуПосилання
Морозов Е.М. О соответствии между энергетическим критерием разрушения и математическим моделированием явлений деформации в конце разрезов-трещин. - ПММ, 1970, Т.34. - №4. - С.768-776.
Морозов Е.М., Партон В.З. Об одном обосновании критерия Ирвина на конце трещины. - М.: Инж. журнал. - МТТ. - 1968. - №6. - С.147-152.
Фролов О.О. Теоретичні передумови розрахунку об’єму руйнування гірських порід під час вибуху систем подовжених зарядів / О.О.Фролов // Вісник НТУУ "КПІ". Серія "Гірництво". - 2008. - Вип. 16. - С.13-16.
Фролов О.О. Дослідження параметрів зони руйнування при вибуху системи свердловинних зарядів // Вісник Криворізького технічного університету: Зб. наук. праць. - Кривий Ріг: КТУ. - 2009. - Вип.23. - С.186-189.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Oleksandr Oleksandrovych Frolov
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).