ЗАСТОСУВАННЯ КОНЦЕНТРАТОРІВ РУЙНУВАННЯ ПРИ ВИЙМАННІ ВУГІЛЬНИХ ЦІЛИКІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2011.20.53438Ключові слова:
охоронні цілики, тріщиноутворення, невибухова руйнуюча суміш, концентратори напружень, видобуток вугілляАнотація
Розглянуто спосіб руйнування вугільних ціликів з допомогою концентраторів напружень, що забезпечують виникнення і поширення відокремлюючої монотріщини у певному напрямку. Обґрунтовано форму ділянки концентрації напружень виходячи з оптимальної площі взаємодії масиву та руйнуючого елемента.Посилання
Зубов В.П. Вплив підривань на витискання порід в підготовчих виробках / В.П.Зубов, Л.Н.Чернишков, К.Н.Лазченко // Уголь Украины. - 1985. - №7. - С.15-16.
Черняк И.Л. Предотвращение пучения почвы горных выработок / И.Л.Черняк. - М.: Недра, 1978. - 238с.
Шмиголь А.В. Опыт использования податливой арочной крепи с удлиненной стойкой / А.В.Шмиголь, Б.Г.Данилов, Ю.М.Халимендик. - Донецк: ЦБНТИ Миуглепрома УССР, 1984.
Карасев Ю.Г. Природный камень. Добыча блочного и стенового камня: Учебное пособие / Ю.Г.Карасев, Н.Т.Бакка. - СПБ: Санкт-Петербургский горный институт, 1997. - 428с.
Ткачук К.К. Разработка эффективных методов добычи гранитных блоков: дисс. докт. техн. наук: 05.15.03 / Ткачук Константин Константинович. - Кривой Рог, 1995. - 357с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Kostiantyn Kostiantynovych Tkachuk, Stanislav Mykolaiovych Stovpnyk, Tetiana Volodymyrivna Hrebeniuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).