ПОПЕРЕДЖЕННЯ І ЗНИЖЕННЯ ІНТЕНСИВНОСТІ ДИНАМІЧНИХ ПРОЯВІВ ПРИ ВІДПРАЦЮВАННІ ПЛАСТІВ НА ВУГЛЕДОБУВНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2012.22.53722Ключові слова:
ударонебезпека, породний пласт, підривні роботи, гірський ударАнотація
Розглянуто питання попередження та зниження інтенсивності прояву небезпечних динамічних процесів у вугільних пластах. Запропоновано метод зниження гірничого тиску та газонасиченості суміжних пластів.Посилання
Chudek M. Geomechanika z podstawami ochrony srodowiska gorniczego i powierchi terenu / Chudek M. – Glivice: Wyd. Politechniki seaskiej, 2002. – 637 s.
Петухов И. М.. Горные удары на угольных шахтах – М.: Недра, 1972. – 221 с.
Вовк О. А. Прогнозування гірських ударів і критеріїв оцінки ударонебезпеки / О. А. Вовк // Проблеми охорони праці в Україні: Зб. наук. праць. – 2012. – Вип. 22. – С. 80–89.
Вовк О. А. Прогнозирование горных ударов на основе энергетического критерия / О. А. Вовк // Уголь Украины. – 2012. – № 3. – С. 25–27.
Вовк А. А. Развитие энергетики в Украине с учетом техногенной и экологической безопасности / А. А. Вовк, Л. И. Демещук, Ю. И. Шульга. – К.: ННИИПБОТ, 2011. – 220 с.
Михалюк А. В. Торпедирование и импульсный гидроразрыв пласта / А. В. Михалюк. – К.: Наук. думка, 1986. – 208 с.
Вовк О. О. Вплив підземних гірничих робіт на стан довкілля / О. О. Вовк, В. М. Ісаєнко, Кравець В. Г., Вовк О. О.(мол.). – К.: Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2011. – 543 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 O.A. Vovk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).