СПЕЦИФІКА МОДЕЛЮВАННЯ РОЗСІЮВАННЯ ПИЛУ ПРИ БУРІННІ ПІДРИВНИХ СВЕРДЛОВИН
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2011.21.55591Ключові слова:
пил, граніт, буріння, робоча зона, дисперсіяАнотація
Наведено результати експериментальних досліджень розсіювання пилу в робочих зонах гранітного кар’єру при бурінні підривних свердловин. Розраховано коефіцієнти горизонтальної σy та вертикальної σz дисперсій. Визначено зони розсіювання пилу для різних метеорологічних умов.Посилання
Лобода А.И. Борьба с пылью на открытых горных работах / А.И.Лобода,
Б.Н.Ребристый, В.Ю.Тыщук. – К.: Техніка, 1989. – 152с.
Янов А.П. Руководство по защите рудничной атмосферы от загрязнения
(Открытые горные работы) / А.П.Янов, П.В.Бересневич, А.А.Галушкина. – Кривой Рог. – 1988.– 175с.
Ефремов Э.И. Проблемы экологии массовых взрывов в карьерах / Э.И.Ефремов, П.В.Бересневич, В.Д.Петренко и др. – Днепропетровск: Січ, 1996. – 180с.
Бруяцкий Е.В. Теория атмосферной диффузии радиоактивных выбросов / Е.В.Бруяцкий. – К.: Институт гидромеханики НАН Украины, 2000. – 443с.
Atmospheric dispersion in nuclear power plant siting. – Safety ser. N50-SG-53: Vienna, IAEA. – 1980. – 106р.
Generic Models and Parameters for Assessing the Environmental Transfer of Radionuclides from Routine Releases. Exposures of critical groups. IAEA Safety Series N57. Vienna: IAEA, 1982. – 217р.
Pasquill F. Atmospheric diffusion. 2-nd ed. – NJ: John Wiley and Sons, 1975. – 298p.
Gifford F. Statistical properties of a fluctuation plume model // Adv. Geophys. – 1959. – P.6–117.
Берлянд М.Е. Климатические характеристики условий распространения примесей в атмосфере / М.Е.Берлянд . – Л.: Гидрометиздат, 1983. – 328с.
Вгiggs G. 1969 Plume rise. – USA EC Division of Tech. Information Extension (TID-25075). – 76p.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Anatolii Omelianovych Vodianyk, Larysa Anatoliivna Serbinova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).