УПРАВЛІННЯ СПЕКТРОМ КОЛИВАНЬ НА ОСНОВІ МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ КОРОТКОСПОВІЛЬНЕНИХ ВИБУХІВ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2079-5688.2010.19.58380Ключові слова:
вибух, короткосповільнене підривання, інтервал уповільнення, спектр коливаньАнотація
Наведено результати теоретичних досліджень по визначенню оптимальних схем короткосповільненого підривання в залежності від розподілу мас всередині групи та інтервалів сповільнення.Посилання
Садовский М.А. Сейсмический эффект взрыва / М.А.Садовский // Тр.
Всес. совещ. по буровзрывным работам. – М.-Л.: Гостопиздат, 1940. – С.290–319.
Богацкий В.Ф. Охрана инженерных сооружений и окружающей среды
от вредного действия промышленных взрывов / В.Ф.Богацкий, А.Г.Фридман. – М.: Недра, 1982. – 162с.
Миронов П.С. Взрывы и сейсмобезопасность сооружений / П.С.Миронов. – М.: Недра, 1973. – 168с.
Сафонов Л.В. Сейсмический эффект взрыва скважинных зарядов /
Л.В.Сафонов, Г.В.Кузнецов. – М.: Наука, 1967. – 102с.
Цейтлин Я.И. Сейсмические и ударные воздушные волны промышленных взрывов / Я.И.Цейтлин, Н.И.Смолий. – М.: Недра, 1981. – 192с.
Кузьменко А.А. Обеспечение безопасного взрывания в карьерах строительных материалов / А.А.Кузьменко, В.Д.Воробьев. – Институт гидромеханики АН Украины. – К., 1992. – 24с. – Деп. в УкрИНТЭИ 11.08.1992, № 1192-УК92.
Ремез Н.С. Оценка сейсмической безопасности по данным моделирования процессов взаимодействия волн при короткозамедленном взрывании цилиндрических зарядов / Н.С.Ремез, В.В.Бойко, Ю.C.Ященко // Проблеми охорони праці. – Вип. 17. – К., 2009. – С. 41–48.
Бойко В.В. Особенности деформирования мягкого грунта под действием взрыва сферического заряда / В.В.Бойко, М.Худек, Д.А.Ремез // Матер. междунар. конф. VI Szcоla geomechanici. – Gliwice-Ustron, 2003. – С. 33–40.
Sharpe J.A. The Рroduсtion of Elastic Waves by Explosion Pressures.
Part 1. Theory and Empirical Fields Observations // Geophysics. – 1942. – 7, № 2. – P.144–154.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Viktor Viktorovych Boiko, D A Remez
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права CREATIVE COMMONS для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).